Hakkımızda

Okumakta olduğunuz blog; Şubat 2019 itibariyle Kadir Has Üniversitesi’nde hayata geçirdiğimiz “Teknoloji İletişimi” dersini alan öğrencilerin ürettikleri içerikleri sergilemek amacıyla açıldı.

Yeni teknolojilerin etkili ve yaygın kullanımı ancak toplumun her kesiminden kişinin teknolojiye adaptasyon gücünün yükseltilmesi ile mümkün. İster kurumsal bir şirkette üst düzey bir yönetici olun, ister işçi; ister bir devlet personeli olun, ister benim gibi iletişimci ve pazarlamacı… Teknoloji artık hepimizin yaptığı işin çok önemli bir parçası haline geldi. Fakat bu teknolojileri anlamak kolay değil.  Yeni teknolojilerin, özellikle teknik terimlere hakim olmayan kişiler tarafından anlaşılır hale getirilebilmesi için teknoloji ve iletişim disiplinlerinin güçlerini birleştirmesi gerekiyor. Ne mutlu ki bu iki disiplini bir araya getirerek Türkiye’de “Teknoloji İletişimi” kavramını dile getiren ilk kişi oldum ve buna fazlasıyla destek buldum. O kadar ki 2019 bahar döneminde dünyada bir ilki gerçekleştirerek, Kadir Has Üniversitesi’nde “Teknoloji İletişimi” dersini açtık. Social Touch’tan ekip arkadaşım ve bu dersteki asistanım Özge Uçar’ın çok değerli katkısıyla açtığımız bu derste ülkenin ilk teknoloji iletişimcilerini yetiştirecek olmak bizim için ayrı bir gurur 🙂

Blogda okuyacağınız içerikleri üç başlık altında takip edebilirsiniz.

  • Blog yazıları
  • Videolar
  • Podcastler

Tam da hayal ettiğimiz bir ders işleme modelini gerçekleştirmemizi sağlayan bir sponsorumuz var ki adını anmadan geçmek olmaz. Monster Notebook, dersimize koşulsuz sponsor olarak öğrencilerimize önerdiğimiz 10 adet kaynak kitabı ücretsiz olarak sağlamamıza kaynak sağladı. Her hafta teknoloji, inovasyon, dijital medya gibi alanlarda yazılmış harika kitapları öğrencilerimize verdikten sonra bir haftalık sürede bu kitapların birkaç bölümünü okumalarını özetlerini çıkarmalarını istiyoruz. İşte okuduğunuz, dilediğiniz veya izlediğiniz içerikler bu özetlerden oluşuyor.

Teknolojinin en basit ve anlaşılır haliyle anlatılmasına katkıda bulunmak isteyen herkesin içerik üretimine açık olan bu blogda sizin de yazılarınızın, podcastlerinizin, videolarınızın yayımlanmasını isterseniz, lütfen bizimle LinkedIn üzerinden temas kurun.

İlginiz ve desteğiniz için çok teşekkür ederiz.

Dr. Sertaç Doğanay

LinkedIn